Nasze polskie góry - Tatry

Opublikowany przez Michał B. | 2017/10/31

Nasze polskie góry - Tatry (...) odrobinę luksusu, idealną opcją będzie apartament w Zakopanem, położony w centrum miasta. Z założenia jest to bardziej komfortowa opcja niż wynajem noclegów w hostelu czy pensjonacie.Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Zakopanego żyją z turystów, warto szukać (...)

Skojarzone z tym artykułem: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Nasze polskie góry - Tatry

Jak tanio zwiedzić Warszawę?

Opublikowany przez Michał B. | 2016/09/12

Jak tanio zwiedzić Warszawę? (...) Warszawa jest jednym z najdroższych miast w całej Polsce. To właśnie dlatego rezygnujemy z wyjazdów do tego miejsca. Sądzimy, że przez nie stracimy sporo pieniędzy. Niestety może się tak stać, jeśli wcześniej nie zaplanujemy swojego wyjazdu. Jeśli jednak dobrze go zaplanujemy, na pewno nie zapłacimy zbyt wiele za całą wycieczkę.Na początku sprawdźmy więc noclegi Warszawa. Z pewnością zapłacimy za nie sporo, jeśli postawimy na zakwaterowanie w centrum miasta. W końcu większość turystów "pcha" się właśnie do środkowej części Warszawy. (...)

Skojarzone z tym artykułem: podróże, turystyka, urlop

Jak tanio zwiedzić Warszawę?

Szkockie impresje - trekking w ciekawych miejscach

Opublikowany przez Marek Kowal | 2015/11/09

Szkockie impresje - trekking w ciekawych miejscach (...) atrakcyjne, natomiast górska wspinaczka wydaje się za bardzo wymagająca i wyczerpująca. Jest to coś pośredniego, coś co pozwala poczuć w mięśniach przebyte kilometry, ale jednocześnie zbytnio ich nie obciąża, ani nie zniechęca przed wędrówką w kolejnych dniach. Zamek Eilean Donan położony na niewielkiej wysepce, na którą prowadzi stary most czy słynne jezioro Loch Ness ze swoim nad wyraz tajemniczym mieszkańcem znane są praktycznie wszędzie na świecie. Wyspa Skye to z kolei wymarzone wręcz miejsce do trekkingu. Góry Black Cuillin oraz półwysep Trotternish to ulubione miejsca miłośników pieszych wędrówek. Zmieniające się jak w kalejdoskopie widoki to wizytówka szkockich ziem. Zróżnicowana rzeźba terenu i bardzo zmienna pogoda sprawiają, że to samo miejsce wygląda zupełnie inaczej w promieniach słońca, a inaczej otulone gęstą, mleczną mgłą. Niezwykle (...)

Skojarzone z tym artykułem: turystyka, urlop, wyprawy

Szkockie impresje - trekking w ciekawych miejscach

Wycieczka objazdowa po Tajlandii

Opublikowany przez Michał B. | 2015/04/16

Wycieczka objazdowa po Tajlandii (...) dzisiejszego przechowuje się najsłynniejszy tajski Budda Szmaragdowy. Turyści odwiedzają Klongach, gdzie odbywają rejs po kanałach. W przeszłości kanały stanowiły dla Bangkoku alternatywny sposób komunikowania się. Zatłoczone drogi i ulice nie były przejezdne, więc często korzystano z transportu łodziami i tratwami. Będąc w Tajlandii obowiązkowo trzeba zobaczyć pływający targ Damnoen Saduak oraz odwiedzić  Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai. Wycieczki kierują się również w Ayutthayi, która w latach 1350-1767 była stolicą państwa. Można tutaj podziwiać przepiękne ruiny kompleksów świątyń m.in. Phra Si SanphetObjazdowe wycieczki po Tajlandii trwają zazwyczaj 14 dni. W tym czasie (...)

Skojarzone z tym artykułem: podróże, urlop, wyprawy

Wycieczka objazdowa po Tajlandii