Informacje

Najnowsze


turystyka, wyprawy, urlop

Szkockie impresje - trekking w ciekawych miejscach
Planując wakacyjne wojaże z pewnością warto pomyśleć o wypoczynku na łonie natury, z dala od wielkomiejskiej cywilizacji i szarej codzienności w dużym mieście.

Idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest bez wątpienia wędrówka wśród szkockich krajobrazów.

Niemal cała Szkocja to niezliczone pasma górskie i cudownie zielone łąki, które sprawiają wrażenie dzikich i nieujarzmionych. Uboga szata roślinna, brak kompleksów leśnych i duża ilość głębokich rynnowych jezior nadają tej krainie niezwykłego dramatyzmu i tajemniczości. Te charakterystyczne elementy składają się na całościowy obraz jednego z najpiękniejszych i najbardziej nietuzinkowych regionów kontynentu europejskiego.

Trekking w Szkocji to idealna forma aktywnego spędzania czasu, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, dla których zwykłe spacery po lesie są zbyt nudne i mało atrakcyjne, natomiast górska wspinaczka wydaje się za bardzo wymagająca i wyczerpująca. Jest to coś pośredniego, coś co pozwala poczuć w mięśniach przebyte kilometry, ale jednocześnie zbytnio ich nie obciąża, ani nie zniechęca przed wędrówką w kolejnych dniach.

Zamek Eilean Donan położony na niewielkiej wysepce, na którą prowadzi stary most czy słynne jezioro Loch Ness ze swoim nad wyraz tajemniczym mieszkańcem znane są praktycznie wszędzie na świecie.
Wyspa Skye to z kolei wymarzone wręcz miejsce do trekkingu. Góry Black Cuillin oraz półwysep Trotternish to ulubione miejsca miłośników pieszych wędrówek. Zmieniające się jak w kalejdoskopie widoki to wizytówka szkockich ziem. Zróżnicowana rzeźba terenu i bardzo zmienna pogoda sprawiają, że to samo miejsce wygląda zupełnie inaczej w promieniach słońca, a inaczej otulone gęstą, mleczną mgłą.

Niezwykle łagodne wzniesienia na południu i całkiem już wysokie góry na północy tej krainy, zamki i malownicze ruiny pamiętające jeszcze czasy Średniowiecza, zabytkowy Edynburg, czy wysunięte na północ Szetlandy to nie jedyne powody, dla których warto odwiedzić Szkocję.
Kraj ten ma niezwykle burzliwą i co za tym idzie bogatą historię, której bez wątpienia najciekawszymi i najbardziej rozsławionymi postaciami są dwie osoby: przywódca powstania przeciwko rządom Anglii - William Wallace i Maria Stuart - najbardziej znana szkocka władczyni.

Położona na samej północy Wielkiej Brytanii - Szkocja jest jeszcze na szczęście miejscem niezadeptanym przez zorganizowane grupy turystów. Wygodnickich z pewnością odstraszy surowsza aura i częste zmiany pogody, ale odważnym bez wątpienia się tam spodoba. Jeżeli szukasz innych ciekawych miejsc do trekkingu, to koniecznie zajrzyj na wspinamysie.eu.

W obiektywie


turystyka
wyprawy
urlop